Висадження скверу пам’яті жертв Чорнобильської трагедії

Висадження скверу пам’яті жертв Чорнобильської трагедії

29 червня 2021 року в рамках глобальної екологічної ініціативи «Greening of the Planet» в зоні Чорнобильської АЕС відбулась висадка скверу пам’яті жертв Чорнобильської трагедії з нагоди 35-х роковин катастрофи.

«Трагедія що сталося на Чорнобильській АЕС завдала неймовірної шкоди навколишньому середовищу та  не має аналогів по площі радіоактивного забруднення і величині радіоактивного опромінення рослин, тварин і людини. Але завдяки тим, хто 26 квітня ціною свого життя долав наслідки аварії ми з Вами зараз маємо можливість дихати свіжим повітрям. Посадивши дерева в зоні відчуження ми вшановуємо героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, вчених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» – повідомляє ініціаторка проєкту Ганна Крисюк.

Захід відбувся за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та нового партнера  ТОВ “АКВІЛОН ГРУП”.

Участь у заході взяли: ініціатор проєкту «Greening of the Planet» Ганна Крисюк, співорганізатор проєкту у Рівненській області Ірина Теслюк, співорганізатор у Сумській області Дмитро Кулібабін, відома українська блогерка Ірина Пістрюга та представники ТОВ “АКВІЛОН ГРУП”.

Довідково:  

Greening of the Planet – глобальна екологічна ініціатива в рамках якої організаторами, та партнерами за добу було  висаджено  5,5 млн дерев  у 110 країнах . 

Ініціював екологічну акцію благодійний фонд «Озеленення України» за підтримки Міндовкілля, Держлісагентства та Міністерства закордонних справ України.    

Метою «Greening of the Planet» є масштабне озеленення планети та привернення уваги до найбільшої проблеми століття – глобальної зміни клімату. Об’єднання людей Землі.    

Національні партнери: бізнес-клуб «CEO Club Ukraine», БФ «Помогатор», компанія «Ugears», закритий жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club», компанія «Бетон Енерго», національний проєкт «Книга рекордів України».    

Партнери: «Укр-Китай Коммунікейшин», «ARENA CS», «VECTOR-VS», «Юнік Трейд Ко», «Energy 365», «FіnStreаm», «EVA LAB», MOZGI GROUP, Журнал «BusinessWoman», ГО «Світове Українство»,  ТОВ “АКВІЛОН ГРУП”.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вона стала найбільшою в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, що в 30-40 разів більша, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.