Волинь долучається до глобального екопроєкту “Greening of the Planet”

Волинь долучається до глобального екопроєкту “Greening of the Planet”

1 квітня, в овальній залі обласної ради відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між обласною радою, облдержадміністрацією, обласним управлінням лісового та мисливського господарства та благодійною організацією «Благодійний Фонд “Озеленення України”».

Підписантами документу стали заступник голови облради Григорій Пустовіт, заступник очільника ОДА Олександр Троханенко, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс, а також регіональний представник благодійної організації, депутатка облради Юлія Вусенко.

Юлія Вусенко розповіла, що 10 квітня 2021 року, в рамках глобального екологічного проєкту “Озеленення планети” за 1 добу планують висадити  1 мільйон дерев у понад 100 країнах світу. Вона також зауважила, що ініціаторами міжнародного екологічного проєкту «Озеленення планети» («Greening of the Planet») є найбільший діловий клуб, що об’єднує лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine, засновником якого є Сергій Гайдайчук та Business Woman Club, президентом якого є – Ганна Крисюк. Співорганізаторами проєкту є також Міністерство закордонних справ України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державне агентство лісових ресурсів України, розповіла вона.

“Сам проєкт передбачає залучення усіх жителів нашої країни за посередництвом органів місцевого самоврядування, виконавчої  влади та завдяки популяризації через публічних постатей ідеї, яка є унікальною можливістю говорити про спільну, колективну історію успіху, коли Україна  показує приклад, що навколо ідеї озеленення планети, ми можемо об’єднати велику кількість людей із понад сотні країн світу”, – зауважила Юлія Вусенко.

Минулого року попри пандемію СOVID -19 та з дотриманням карантинних вимог в Україні до акції долучилися 53 тисячі учасників та висадили більше 1 мільйона дерев. Як розповіла Юлія Вусенко, амбітною місією ініціаторів акції на наступні 3 роки є висадка 100 млн. дерев по всій планеті.

“Ця акція є відповіддю на ту ситуацію з погіршенням екологічного стану нашої планети і яка є реакцією на те, що людство не збирається пасувати перед  екологічним проблемам, – зауважив заступник голови облради Григорій Пустовіт. –  Науковий прогрес має і зворотню сторону, адже екологія погіршується, йде вирубка лісів, відбувається глобальне потепління і звичайно у людства має спрацювати якийсь екологічний інстинкт самозбереження. І ця акція є  саме проявом того, що людство повинне себе захистити . Ми маємо не лише берегти природу, а й примножувати і розвивати її, а зокрема – висаджувати нові зелені насадження”.

Долучитися до акції може кожен охочий. Для цього необхідно зареєструватися за посиланням: https://greeningplanet.org/participant/. Зокрема, учасник проєкту висаджує власне дерево і надсилає на офіційний сайт «Greening of the Planet» фото та геолокацію, яку буде вказано на загальній мапі проєкту.