Візит науково-технічної експедиції з Італії до України

Візит науково-технічної експедиції з Італії до України

Наприкінці червня з візитом до України завітала науково-технічна експедиція з Італії, яка представляла GIANT TREES FOUNDATION. Це – фундація дерев-велетнів, метою якої є вдосконалення знань про найстаріші дерева і ліси по всьому світу з метою їхнього збереження. У складі експедиції було 6 учасників: 3 альпіністів (Andrea Maroè, Stefano Elia Maroè, Gianluca Barnabà) та телевізійна група: Matteo Vancheri, Alessandro Vilevich, Manuel Sardo. 


Перед ними були поставлені кілька завдань: 
1) визначити основні та найвищі дерева, присутні в кліматично та педологічно однорідній зоні українського лісу, що простягається в Карпатах на північний схід від міста Ужгорода та поблизу села Тур’я Пасіка;
 2) піднятися безпечним (не завдаючи шкоди природі та деревам) способом на дерево, яке, припускається, можна вважати найвищим в Європі; 
3) здiйснити системне вимірювання цього дерева на науковій основі і отримати всю можливу інформацію про нього та науково «продемонструвати» його висоту.


На Закарпатті супровід експедиції було забезпечено Ганною Мелеганич, координаторкою Всеукраїнського проєкту “Greening of the Planet” в Закарпатській області, яка доклалася до представлення місцевого контексту та налагодження контактів з місцевою владою та учасницею оргкоманди Озеленення Закарпаття, Антоніною Булиною, яка допомагала з перекладом. Спільні зусилля сприяли налагодженню продуктивній міжкультурній комунікації. 


Чи була ціль досягнута? Про це трохи згодом.