Вінничина долучається до озеленення планети

Вінничина долучається до озеленення планети

Цьогоріч «озеленюватись» будуть й країни Європи та світу. А на Вінниччині 10 квітня планують висадити 200 тисяч дерев. Висадка пройде в рамках загальнодержавної екологічної акції «Озеленення України», повідомляє «Інформаційна Вінниччина».


– У квітні акція «Greening of the Planet» охопить 100 країн світу. Серед яких – Сполучені Штати Америки, Китай, Південна Корея, – сказала сьогодні на пресконференції представниця проєкту у Вінницькій області Ганна Давиденко. – Долучаються майже всі країни Європи. Учасники акції висадять один мільйон дерев за одну добу в різних куточках світу.

До екологічного проєкту вже долучились понад 50 українських дипломатів, іноземні дипломати з 42 країн, представники бізнесу з 45 країн, ЗМІ з 11 країн, українська діаспора з 18 країн. Учасники акції наголошують, що дерева поглинають вуглекислий газ та виділяють кисень. Навіть один мільйон висаджених дерев – це невеликий, але такий важливий внесок для екології планети. Адже найактуальнішою проблемою на багато років залишається глобальне потепління.

Торік 17 жовтня під час проведення акції “Озеленення України”, вінницькі лісівники встановили рекорд з осіннього висаджування дерев: висадили 109 тисяч штук дерев! Було охоплено 28 ділянок в області площею 26 гектарів. Цього року 10 квітня лісівники Вінниччини посадять 195 тисяч дерев, на 28 ділянках площею 44 гектарів.

Братимуть участь в акції й територіальні громади області, органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Вони озеленять шкільні заклади, дитячі садки, парки, сквери та алеї. За словами Ганни Давиденко, ініціатива активно поширюється, і це правильно, адже «один в полі не воїн».

Власними враженнями поділився заступник міського голови Калинівської ТГ Віктор Кособуцький.

 – Вперше берете участь  в таких екологічних акціях?

– Торік також брали участь, акції проводились не вперше, здебільшого на місцевому рівні.

– Що стало поштовхом приєднатись до акцій “Озеленення України”?

– Причиною стала екологічна проблема, яку потрібно вирішувати вже зараз, ми приймаємо заявки від громад і вже будемо закуповувати посадковий матеріал.

Масштабно підійти до питання озеленення обіцяють у Гайсинському районі. Голова Гайсинської райдержадміністрації Людмила Головашич зауважила, що в їх районі зможуть висадити близько мільйона дерев спільно з лісниками і громадами.

На прес-конференції також поділилися далекоглядними планами на майбутнє. Відповідальна особа з піару та реклами компанії «Еко-сервіс» Ольга Маліновська наголосила, що на даному етапі займаються тестуванням екологічного додатку:
– В рамках цього проєкту людина зможе віддавати вторинну сировину, отримувати бонуси, відслідковувати усі процеси можна буде в телефоні. Дізнатись більше про додаток можливо найближчим часом на окремій презентації.

Фото: Руслана Сивак, Вікторія Слободянюк