В Індонезії долучились до «Greening of the Planet»

В Індонезії долучились до «Greening of the Planet»

Почесне консульство України на Балі у співпраці з Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI в Індонезії та з Індонезійською асоціацією генеральних менеджерів готелів (IHGMA) Балі взяло участь у глобальній ініціативі «Озеленення планети 2021», яка ініційована CEO Club Ukraine та Business Woman Club і передбачає висадку 1 мільйона дерев у 100 країнах протягом одного дня. Більше ніж 100 представників закордонних дипломатичних установ та українці з різних куточків світу доєдналися до акції 10 квітня 2021 року.

Між іншим ініціатива повністю підтримується Міністром закордонних справ України паном Дмитром Кулебою. Міністр заявив, що людська діяльність вже завдала значної шкоди нашій планеті. «Настав час виправити помилки, перестати жити у борг і передати позитивний досвід майбутнім поколінням. Україна віддана цінностям поваги до природи та турботи про навколишнє середовище. Цей проект – чудова можливість продемонструвати це всьому світу», – наголосив міністр Кулеба.

З метою підтримки програми «Озеленення планети 2021» Почесне консульство України на Балі за підтримки IHGMA Балі у складі 100-та учасників висадили 200 мангрових дерев (Rhizophora mucronata) у суботу, 10 квітня 2021 року. Локація акції – Серанганський лиман, тому висадження дерев відбувалося під час морського відливу. Кожен учасник посадив своє власне мангрове дерево, сфотографував його та поділився фото, завантаживши його на веб-сайт https://greeningplanet.org/. Місце посадки дерев було погоджено з Департаментом лісового господарства на Балі. Також в організації заходу допомагала місцева організація рибалок Сегара Гуна Бату Лумбанг Денпасар. Рибалки надалі доглядатимуть за деревами та дбатимуть про їхній захист, адже молоді саджанці можуть бути пошкоджені під час морських припливів та відпливів.

«Мангрові дерева відіграють важливу роль у захисті побережжя від проникнення морської води, що може спричинити високу жорсткість води, яку острів’яни використовують у побуті, саме тому ми садимо мангрові дерева в цій заповідній частині Південного Балі. Мангрові дерева у майбутньому стануть домом для морських істот, які живлять екосистему в збереженому мангровому лісі», – сказав І Ньоман Астама, співорганізатор «Озеленення планети 2021» в Індонезії, представник UCCI в Індонезії та водночас Почесний консул України на Балі.

«Інший позитивний вплив акції – поширення нашого досвіду серед IHGMA Балі. Генеральні менеджери готелів пізніше реалізовуватимуть подібні проекти, що стане поштовхом та натхненням для інших підтримувати збереження довкілля», – наголосив пан Астама.

“IHGMA Bali із задоволенням бере участь у цьому глобальному еко-проекті. Наша діяльність демонструє справжню турботу туристичної галузі щодо сталого розвитку та збереження навколишнього середовища», – додав голова IHGMA Балі Агус Маде Йога Ішвара.

Ця глобальна ініціатива також споріднена із балійською мудрістю, концепцією «трі хітана карана» (трьома факторами для досягнення остаточного щастя): «пархянган» (гармонійні відносини між людиною та Всемогутнім Богом), «павонган» (гармонійні відносини між людьми) та «палемахан» (гармонійні відносини між людиною та навколишнім середовищем).

Оскільки програма посадки дерев проводилася під час пандемії, перед початком акції всі учасники пройшли тест на наявність симптомів COVID-19 за допомогою пристрою GeNose C19, нової інновації в галузі медичного обладнання, розробленої UGM (Університет Гаджа Мада, Індонезія). Цей прилад дозволяє швидко, протягом менш ніж 5 хвилин отримати результат. Безкоштовне тестування спонсороване GeNose Citra Bali.

 Користь від мангрових лісів:

  • захист побережжя Балі від проникнення морської води, що може спричинити високу жорсткість побутової води
  • захищають від зміни клімату один акр (4000 кв. м) цих лісів поглинає майже таку ж кількість вуглекислого газу, як акр тропічних лісів
  • захищають берегову лінію від ерозії
  • є місцем, де живуть безліч водних видів.

Висадження дерев відбулося в Індонезії не тільна на Балі, але і в столиці м. Джакарта. Посадка була організована Посольством України в Індонезії.

В акції взяли участь Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Індонезія Олександр Бондаренко, співробітники посольства та представники мерії Східної Джакарти й Громади виноградарів Джакарти.

Учасники акції висадили 10 саджанців винограду з України на одній із ферм Східної Джакарти в Індонезії.

Локація заходу: https://goo.gl/maps/HwmFGgR3durdNojx5

Організатором проєкту «Greening of the Planet» є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства лісових ресурсів України.