Запоріжжя бере участь в проєкті “Greening of the Planet”

Запоріжжя бере участь в проєкті “Greening of the Planet”

Масштабна акція з висадки дерев відбудеться у Запоріжжі 10 квітня. У цей же день дерева висадять і в інших містах України, а також в інших країнах. Ініціатором міжнародної екологічної акції став український БФ «Озеленення України» Як розповіла співорганізатор проекту, директор благодійної організації «Соціальні ініціативи бізнесу» Світлана Ванюхина, основних локацій для висадки дерев у нашому місті буде дві – Вознесенівський парк біля каскаду фонтанів «Райдуга» і Парк Перемоги.

— Минулого року ми висадили мільйон дерев по всій Україні. Цього року проєкт вже набув всесвітнього масштабу, до нас долучається ще 100 країн світу. Формат проєкту у Запоріжжі цього року дещо зміниться. Ми не будемо робити по декілька локацій в кожному районі, а оберемо великі локації в місті, до яких буде легко дістатися. Також будуть локації для організацій, які хочуть висадити дерева своїми трудовими колективами. Основні локації — Парк Перемоги та каскад фонтанів «Веселка». Також будуть дві локації у лісництві, — розказала Світлана Ванюхіна.

Проєкт з озеленення презентували в хабі «Платформа спільних дій». Меморандум про участь в акції підписали запорізькі підприємства групи Метінвест і громадський союз «Зелений центр Метінвест Запоріжжя».

За словами керівника громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександра Балабі, вони вже визначилися і з місцем висадки дерев, і з їх видом.

– Ми підписали договір і спільно великою командою будемо озеленювати місто. Це дуже крута ініціатива, такі події покращують якість життя, міста, країни. Ми раді бути частиною таких ініціатив. Залучимо волонтерів, організації, які нам часто допомагають в подібних заходах, – розповів Олександр Балаба. – Ми вже визначилися з локацією, кількістю саджанців і їх найменувань. Нам залишилося тільки дочекатися заходу. Будемо висаджувати липи, тому що вони дуже добре себе зарекомендували в нашому регіоні. А локацією стане вулиця Демократична, ми висадимо там дерева вздовж скверу.

В акції візьмуть участь і співробітники запорізьких підприємств групи Метінвест. У 2021 році компанії виповнюється 15 років. І за ці роки підприємства Групи ініціювали численні масштабні екологічні акції. Одна з найвідоміших – акція «Врятуємо Дніпро разом», яка проходить в Запоріжжі.

— Другий рік поспіль «Запоріжсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив» та «Запорізький ливарно-механічний завод» будуть приймати участь у цій важливій акції. Минулого року ми висаджували дерева в чудовому місці на березі Дніпра в Заводському районі. Тоді ми висадили 350 дерев. Цього рік продовжимо висаджувати там дерева, — рассказал начальник управления социальной сферы ПАО «Запорожсталь» Сергей Самарский. — Ми регулярно висаджуємо зелені насадження на території підприємства. Тільки за останні 3 роки висадили близько 700 дерев та близько 500 кущів. Не можу не згадати нашу чудову акцію, яку добре знають містяни — «Врятуємо Дніпро разом». За останні 3 роки ми висадили на території Хортиці близько 900 дерев. Це чудово, що є така гарна ідея, яка об’єднує людей. Впевнений, що ми робимо гарну справу.

Координатор проєкту в Запорізькій області, генеральний директор національної групи компаній HD-group Борис Шестопалов подякував усім, хто долучився до акції.

– День озеленення – це якийсь пік, апофеоз, а підготовка до нього триває весь рік. У нас буде ряд спільних проєктів з іншими громадськими організаціям, – зазначив Борис Шестопалов. – Екологія – це важливо, це глобально. Важливим є те, що ми залишаємо своїм дітям і поколінням. Ми повинні їм залишити зелене місто, зелену планету. Спасибі нашим партнерам – підприємствам Метінвесту. Вони чітко демонструють свою соціальну відповідальність і включаються в цей проект, змінюючи оточення, середовище. Саме так ми зможемо дійсно перетворювати планету.

Взяти участь в акції можуть всі бажаючі. Для цього потрібно зайти на сторінку «Озеленення планети в Запорізькій області» в Facebook і заповнити анкету.