Озеленення допомагає боротися з глобальним потеплінням

Озеленення допомагає боротися з глобальним потеплінням

NASA повідомляє, що зростання рослинності сильно охолоджує сушу через підвищення ефективності передачі тепла та водяної пари в атмосферу. А це в свою чергу допомагає боротися з наслідками глобального потепління.

Дослідження NASA довели, що ефект охолодження, викликаний озелененням, у двадцять п’ять разів сильніший, ніж ефект потепління, викликаний вирубкою тропічних лісів. Рослини поглинають більше води, щоб охолоджуватися від сонячного нагрівання, а також поглинають вуглекислий газ, викиди якого збільшуться з кожним роком внаслідок людської діяльності.

«У боротьбі зі зміною клімату рослини є єдиними захисниками. Зупинка вирубки лісів і екологічно розумна масштабна посадка дерев може стати одним із простих, але недостатніх засобів захисту від зміни клімату», — сказав провідний автор дослідження доктор Чі Чен.

«Нам слід бути обережними, оскільки тропічні ліси, які знаходяться на передовій боротьби з глобальним потеплінням, досягають межі своєї здатності поглинати вуглець і охолоджувати поверхню», — прокоментував доктор Рама Немані з дослідницького центру NASA Ames Research Center.

Як бачимо, провідні дослідження доводять, що озеленення Планети може значно допомогти у боротьбі з глобальним потеплінням і зміною клімату. Тож садіть дерева, доглядайте за ними. Нехай ці невеликі кроки допоможуть зберегти нашу Землю придатною для життя.