Озеленення планети за участі українців у Туреччині

Озеленення планети за участі українців у Туреччині

Віта Михайлова, ідейний лідер проєкту «Озеленення планети» в Турецькій Республіці та голова громадської організації «Українська родина» висловлює вдячність координаторам, партнерам та волонтерам за підтримку акції і активну участь в озелененні планети! «Нам  вдалося посадити дерева у п’яти містах Туреччини (в Анталії, Самсуні, Анкарі, Стамбулі, Ізмірі), а у місті Анталья у двох локаціях: у Парку української культури та в районі Дьошемеалти (Döşemealtı)».

Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга на одному із заходів зазначив: «Це символічне “укорінення” українців на турецькій землі. Завдяки вашій діяльності і таким подіям – України в Туреччині стає більше! Активна діяльність закордонних українців зворотно впливає на позитивний імідж нашої держави і робить зв’язки між державами ще більш міцними».

Консул України в Анталії Емір Рустамов: «Ми з українською діаспорою в Анталії висаджуємо дерева – займаємось озелененням планети – і закликаємо всіх приєднатися до нас!»

«Ми раді відгукнутися на ваше запрошення і долучитися до цієї акції» зазначив мер муніципалітету району Бакиркьой у Стамбулі пан Бюлент Керімоглу.

8 березня 2021 року до акції висадки дерев у рамках проєкту «Озеленення планети» долучилися Консульство України в місті Анталья в особі Консула Еміра Рустамова, ГО “Чорноморська асоціація українців” міста Самсун (Karadeniz Ukraynalılar Derneği), Об’єднання українців Ізміра, народний хор “Берегиня”, українська суботня школа “Українська родина”, гурт “Намисто” міста Аланія. Проєкт також отримав підтримку від Анталійського управління лісового господарства на чолі з паном Ведатом Дікіджі (Vedat Dikici). В грунт висадили 100 саджанців червоної сосни. А в Парку української культури міста Анталья, під час заходу, присвяченого 207-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, у рамках проєкту «Озеленення планети» на згадку про цей пам’ятний день посадили декілька дерева. Саджанці надав мер району Муратпаша міста Анталія пану Уміт Уйсал (Ümit Uysal)

20 березня 2021 року до проєкту долучилося місто Самсун. Захід підтримало Посольство України в Турецькій Республіці, Консул Андрій Білик, ГО “Чорноморська асоціація українців” м.Самсун (Karadeniz Ukraynalılar Derneği) на чолі з головою громади Людмилою Шимко.  За дерева учасники вдячні управлінню лісового господарства міста Самсун та особисто пану Мендересу Озколай (Mendres Özkolay), а за підтримку меру району Атакум (T.C. Atakum Belediyesi) пану Джемілю Даведжі (Cemil Deveci).                           

6 квітня 2021 року Посольство України в Туреччині приєдналось до глобального екологічного проєкту в Анкарі. Акція відбулась у парку на Українській вулиці. Учасники: Посол України в Туреччині Андрій Сибіга з дружиною Тетяною Сибігою, співробітники Посольства, представники української та кримськотатарської громад, керівник дирекції іноземних відносин мерії району Чанкая (Cankaya) Алі Хайдар Сонбай (Ali Haydar Sonbay), українські та турецькі ЗМІ. Всього було висаджено 7 дерев та 3 кущі. Відтепер парк прикрашатимуть дерева, які мають символічне значення для українського та кримськотатарського народів – калина, верба, дуб, бузок, каштан, ялина, ялівець.

У Стамбулі до висадки дерев у рамках проєкту «Озеленення планети» долучилися працівники Генерального консульства України в Стамбулі на чолі з Генеральним консулом Олександром Гаманом та мер стамбульського муніципалітету району Бакиркьой пан Бюлент Керімоглу (BÜLENT KERİMOĞLU). Висадили три дерева в парку району Бакиркьой – липу, платан і церцис. Під час спілкування Олександр Гаман і Бюлент Керімоглу відзначили важливість таких проєктів для збереження екології нашої планети. «Ми раді відгукнутися на ваше запрошення і долучитися до цієї акції», — зазначив мер Бакиркьоя.

9 квітня 2021 року до акції долучилось Об’єднання українців міста Ізмір. За координацію, домовленості та організацію транспорту громада висловила вдячність почесному члену ОУІ пану Угуру Семіху Акдемір (Uğur Semih Akdemir), а за саджанці, робочий персонал та екскурсію на башту протипожежного спостереження – начальнику лісництва району Ґазіемір пану Мехмету Чапразли (Mehmet Çaprazlı).

12 квітня 2021 року ми отримали можливість садити ліс в Анталії! Висадка десятків саджанців відбулась завдяки підтримці керівника управління лісового господарства провінції Анталія пана Ведата Дікіджі (Vedat Dikici), за участі консула України в Анталії пана Еміра Рустамова, голови ГО “Українська родина” пані Віти Михайлової та небайдужих українців.                                                                  Працівники лісового господарства заздалегідь підготували ділянку, ґрунт та інвентар, а учасники акції власноруч садили деревця. Були навіть родини з діточками. Малюки працювали найзавзятіше! Поливали саджанці, допомагали засипати землею. Під час акції голова спілки “Українська родина” Віта Михайлова вручила пану Ведату Дікіджі та пану Еміру Рустамову Подяки за участь в реалізації проєкту “Озеленення планети” на території Туреччини. Ведат Дікіджі відзвітував, що в цілому на ділянці було висаджено 1600 саджанців, у тому числі 1200 фісташкових сосен, 300 ріжкових дерев та 100 лаврів. Громада посадила 150 дерев.

15 квітня 2021 року громада зібралася у Парку української культури в Анталії і посадили ще 5 дерев: дубочок, кримський кипарис, вербу, калину, бузок як символи рідної землі. Захід відвідав Посол України в Туреччині Андрій Сибіга з дружиною пані Тетяною Сибіга, консул України в Анталії Емір Рустамов, консульський агент Сергій Каян, голова громади “Українська родина” Віта Михайлова, голова “Середземноморського об’єднання українців” Наталія Караджа, керівник «Товариства української культури та мистецтва» і хору “Берегиня” Олеся Мерджан, українські атлети, що перебувають у місті на навчально-тренувальних зборах під керівництвом Валерія Лебедюка, і небайдужі українці. Почалась акція з гімну України, який зазвучав з QR коду, вишитого майстринею Тетяною Протчевою (керівницею майстерні Glow art). Посол зазначив, що це символічне “укорінення” українців на турецькій землі, після відкриття Парку української культури та встановлення першого і єдиного в Туреччині барельєфу Тарасові Шевченку. Громада висловила вдячність за дозвіл висаджувати дерева адміністрації району Муратпаша міста Анталія та особисто пану Уміту Уйсалу (Ümit Uysal), а за справжні українські саджанці з грудками чорнозему — Посольству України в Туреччині та особисто Послу пану Андрію Сибізі. Під час зустрічі голова ГОУР Віта Михайлова вручила Андрію Івановичу Сибізі Подяку за участь в реалізації проєкту “Озеленення планети” та орден за міжнародне співробітництво.

Організатором проєкту «Greening of the Planet» є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Державного агентства лісових ресурсів України.