Greening of the Planet: На Закарпатті практично всі райони області долучились до озеленення

Greening of the Planet: На Закарпатті практично всі райони області долучились до озеленення

Найкраще, що ми можемо зробити для хорошої людини – завжди пам’ятати за неї та підтримувати в процесі її зростання. Найкраще, що ми можемо зробимо для гарної ідеї – це не тільки її втілити, але й згодом її продовжити чи масштабувати. Однією з таких і є ідея «Озеленення України», яка минулого року об’єднала всі куточки України заради світлої цілі – збагатити нашу країну спільними зусиллями за один день на один мільйон дерев.

На території Закарпатської області акція «Озеленення планети» пройшла з великим розмахом. Практично всі райони області були залучені до висадки дерев на території лісництв, громад та закладів освіти. Левову частку взяли на себе саме останні. Зокрема, 352 освітні заклади, 37 садочків  та навчально-виховних комплексів, а також 13 позашкільних закладів посадили більше 3000 дерев: клен, липа, ялина, сосна, горіх, бук, дуб (у лісах) ліщина, фруктові та кущі.

Координатором проєкту у Закарпатській області є Ганна Мелеганич, доцент факультету історії та міжнародних відносин, директор Центру сталого розвитку Ужгородського національного університету, голова ГО «Мегасоціум».

Як і минулого року завдяки волонтерам та меценатам вдалося закупити 97 фруктових дерев для 24 дитячих будинків сімейного типу.

Особливим результатом цьогоріч порадував конкурс дитячого малюнку на тему “Саджай дерева!”, позаяк до оргкомітету надійшло більше 2 тисяч малюнків від дітей садочків та шкіл області. Таким чином, навіть якщо ці діти не садили дерева, вони мали нагоду подумати з приводу того для чого ця акція і яка її мета.

У місті Ужгород долучилися 25 ОСББ, які висадили майже 400 дерев на своїх прибудинкових територіях, а волонтери досадили найдовшу липову набережну Європи вздовж річки Уж.

У Керецьківській громаді Хустського району вирішили відновити туристичну локацію та започаткувати зелену зону на місці географічного центру Закарпаття.

У с. Нижнє Солотвино, Ужгородського району продовжили Шевченківську алею ялинок, яку започаткувала спілка художників Закарпаття.

Закарпатський оргкомітет Акції повністю складався із жінок, кожна з яких має значний досвід у громадському секторі та в своїх сферах. Будь-який проєкт, особливо, якщо він масштабний може як ще більше зблизити всіх учасників процесу, так і збільшити між ними дистанцію. Якщо говорити про головну команду «Озеленення Закарпаття», то вона, крім основного результату, змогла досягти ще одного, не менш важливого та довгострокового для громадянського суспільства Закарпатської області – сформувалася нова жіноча ініціатива «Наш хід». Запитів й вимог у суспільства до оточуючих завжди було багато, і найбільше до жінок. Але якщо ти знаєш відповідь для чого і для кого здійснюєш свою діяльність, то все стає набагато легше. «Наш хід» – об’єднання дівчат й жінок різного віку, які точно розуміють – в єдності є наша сила, особливо, якщо вона ґрунтується на спільних життєвих цінностях.  

Анна Сабадош, відповідальна в обласному оргкомітеті за співпрацю з партнерами, каже: «Підтримую рух озеленення, бо розумію наскільки виснажена людиною наша планета і в глобальному плані і регіонально в країні. Хочеться привернути увагу людей до екологічної ситуації із забрудненням повітря, вирубки лісів, що спричиняють повені і зсуви і показати, що об’єднуючись заради спільної ідеї, ми можемо створити колективну історію успіху в країні та позитивний імідж на міжнародному рівні. Адже проєкт Greening of the Planet – це не просто про те, щоб прийти, посадити дерево і забути про нього, це про турботу насаджень, спільні дії та підтримку. Людям варто показувати вдалі приклади, розвінчувати стереотип, що в нашій країні все погано і ніколи не зміниться життя на краще, а тим паче в сфері екології і збереженні природи. Кажуть, що до великих мрій йдуть маленькими кроками, в нашому випадку ми сміливо рухаємося в напрямку позитивних змін разом!».

Світлана Самойлюк, координаторка акції в Мукачеві: «На цій Землі ми завжди залишаємо після себе слід і тільки від нас залежить, який він буде. Наша планета завжди турбувалася про нас. Тепер настав час і нам піклуватися про неї, берегти її та цінувати. Саме це і зробили громадяни міста Мукачева, активно долучившись до міжнародного проєкту Greening of the Planet».

У нашій діяльності ми завжди опираємося на Цілі сталого розвитку ООН, зокрема на №17 – Партнерство заради сталого розвитку, і вже не вперше переконуємося у важливості її дотримання в будь-якій сфері життя.

Партнерами проєкту у Закарпатській області є: Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства, жіноча ініціатива «Наш хід» , туристична агенція «Muse travel» Ужгородський національний університет, ТОВ «Голланд плант», Будівельна компанія «Тракслер Девелопмент», Благодійний Фонд Андрія Півня, ТОВ «АВЕ», Компанія «Be Happy», Компанія «Solar Energy», Бізнес клуб  «BOARD» , ТМ «Крайна»  , ГО «Зелений Варош» , ГО «МІМІД», Ужгородська молодіжна рада, ГО «Справа Кольпінга», ПАДІЮН, Психологічна служба «Енігма», Компанія «Повна банка», БФ «Ціль щасливе дитинство», ПП «Лайф буд», ПП «Аква сіті», компанія «Ліка комфорт», ПП «Перспектива», Клінінгова компанія «Попелюшка», Мережа аптеки «DS», ГО «Німецька молодь Закарпаття», БФ «Кругообіг добра».

Організатором проєкту «Greening of the Planet» є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України, Державного агентства лісових ресурсів України.