На Луганщині підбили підсумки проєкту «Озеленення Планети»

На Луганщині підбили підсумки проєкту «Озеленення Планети»

Сьогодні в місті Сєвєродонецьк відбувся круглий стіл на тему: «Підсумки глобальної екоініціативи «Озеленення Планети» та результати програми Президента «Зелена країна» в 2021 році». 

Захід відбувся за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Словаччини в Україні Марека Шафіна, голови Луганської вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї Сергія Гайдая, ініціаторки проєкту Greening of the Planet Ганни Крисюк, співорганізаторки проєкту в Луганській області Валентини Агафонової, керівника Луганського обласного управління лісового і мисливського господарства Неклеси Дмитра, голови експертної групи проєкту Ліліани Дмитрієвої,  екоактивістів, представників Словацького Посольства та Луганської обласної ВЦА.

Також у форматі телемоста до зустрічі приєдналися голова лісогосподарської палати Словаччини Мілан Долнян і директорка закордонного представництва журналу Business Woman Ольга Семанчакова. 

Мілан Долнян повідомив, що лісогосподарська палата Словаччини готова до співпраці та обміну досвідом із Україною щодо реагування на глобальні екологічні виклики, запровадження нових методів відновлення та збереження зелених насаджень, а також використання новітніх технологій у сфері лісового господарства.

Під час обговорення домовилися про наступне:

  • створення україно-словацьких скверів у наступному році в межах проєкту «Озеленення Планети»;
  • обмін досвідом між Держлісагентством і подібною інституцією в Словаччині;
  • написання спільних грантових проєктів у тематиці глобальних викликів, інновацій по відновленню лісів та висадженню дерев;
  • надання гуманітарної допомоги Луганщині.

Посол Словаччини Марек Шафін поділився: «Дуже шкода було сьогодні бачити цілі гектари згорілого лісу. Безумовно, його потрібно якнайшвидше відновлювати і ми уже допомагаємо це робити. Але також важливо робити все можливе, аби запобігти пожежам такого масштабу в майбутньому. Тож я радий чути слова підтримки і готовності поділитися досвідом у цій справі від керівника словацької лісогосподарської палати. Сподіваюся на успішну співпрацю».

Ганна Крисюк передала вітання від співіціатора проєкту Сергія Гайдайчука та голови Держлісагенства Юрія Болоховця. А також вручила дипломи Книги рекордів України Послу Словаччини Мареку Шафіну, співорганізаторці проєкту Валентині Агафоновій, голові ВЦА Сергію Гайдаю та керівнику обласного лісгоспу Неклесі Дмитру. 

«Дуже приємно, що озеленення набирає обертів і поширюється всім світом. Дякую пану Послу за підтримку. Щиро вдячна жителям Луганщини за активну участь у проєкті. Спільними зусиллями ми можемо робити фантастичні речі і зможемо озеленити нашу Планету»,

— ділиться Ганна Крисюк.

Організатором проєкту «Greening of the Planet» є благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Ганна Крисюк – президент Business Woman Club та Сергій Гайдайчук – президент CEO Club Ukraine. За підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Державного агентства лісових ресурсів України.

Висадження лісів відбулося у співпраці з програмою Президента «Зелена країна» в рамках акції «Створюємо ліси разом».

Національні партнери: БФ «Помогатор», бізнес-клуб «CEO Club Ukraine», закритий жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club», компанія «Ugears», компанія «Бетон Енерго», НАК Нафтогаз України, Slots City foundation.

Партнери: «Укр-Китай Коммунікейшин», «ARENA CS», «VECTOR-VS», «Юнік Трейд Ко», «Energy 365», «FіnStreаm», «EVA LAB», MOZGI GROUP, AKVILON group.

Інформаційні партнери: UA: Суспільне мовлення, журнал «Business Woman», «Українська правда», «Світове Українство», Власть Денег, VIVA!.