Підбито підсумки Акції «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу»

Підбито підсумки Акції «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу»

30 жовтня в Україні та за кордоном пройшла Акція «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу» у рамках глобальної екологічної ініціативи «Greening of the Planet».

За одну добу організатори та всі, хто долучилися до Акції в Україні та за її межами, висадили 3 765 127 дерев! Усього в ініціативі взяли участь 1 313 338 людей! Результати Акції стали безсумнівним всеукраїнським екологічним рекордом, внесеним у Книгу рекордів України.

Найбільшу кількість висаджених дерев і залучених учасників зафіксовано в наступних областях: Житомирській –1 536 600 дерев, 267 649 уч.; Київській – 184 300 дерев, 49 955 уч.; Сумській – 141 977 дерев, 134 781 уч..

На головній локації у м. Києві (Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка) пройшло безліч активностей у рамках проєкту. Зокрема, партнери «Greening of the Planet», представники влади, ЗМІ та Посли іноземних країн висадили власні Алеї.

Серед дипломатів участь у висадженні Дипломатичної алеї взяли: Аніца Джамич – Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні; Драгіца Понорач – Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні; Елена Літісія Мікусінскі – Надзвичайний та Повноважний Посол Аргентини в Україні; Лариса Галадза – Посол Канади в Україні; Мелінда Сіммонс – Посол Великобританії в Україні; Mr. SamirAbu-Harub – Посольство Палестини; Карбозин Кайсар Кайратович – Радник щодо політичних питань. Посольство Казахстану; Салем Ахмед Аль-Каабі – Посол ОАЕ в Україні; Георгій Закарашвілі – Посол Грузії в Україні; Каімо Кууск – Посол Естонії в Україні; Нортон де Андраде Мелло Рапеста – Посол Бразилії в Україні;  Стефан Сафронієв – Посольство Болгарії в Україні.

Загалом в цей день на території Ботсаду висаджено більше 100 дерев. Цю кількість зафіксували  під час прямих включень.

До висадження дерева мільйонним учасником було запрошено Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, який нагадав і про програму Президента в цьому напрямі:

«В Україні є Програма Президента «Зелена країна», ми приступили до її виконання. У цьому році буде порядку 40 мільйонів висаджено, у наступному році більше 200 мільйонів. Навесні, я думаю,  біля 100 мільйонів і восени. У 2024 році ми закінчимо і висадимо 1 мільярд дерев. Це дуже важливо в сьогоднішньому світі, бо дерева крім того, що поглинають парникові гази СО2 в даному випадку, це ще чудова екосистема, чудове місце для відпочинку, це система, яка виробляє кисень».

Мільйонним учасником «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу» стала Ліліана Дмитрієва, яка є співорганізаторкою проєкту «Greening of the Planet» у Житомирській області.

«Кожна людина є самобутньою, неповторною особистістю. Однак усіх людей об’єднує спільний дім – Земля. Людство є частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища. І саме від того, що ми робимо сьогодні, залежить те, як ми будемо жити завтра»,

– ділиться голова благодійного фонду «Озеленення України» Ганна Крисюк.

У рамках Акції «Висадження дерев мільйоном людей за 1 добу» також висаджено близько 50-ти скверів, серед яких 20 – за підтримки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Дана екологічна подія є продовженням Акції «1 млн дерев за одну добу у 100 країнах світу», що проходила 10 квітня 2021 року у 110 країнах світу. Тоді загальна кількість учасників складала 2 145 493, а кількість висаджених дерев – 5 544 679.

Усі ці події проходять у рамках глобального екологічного проєкту «Greening of the Planet». Організатором проєкту є благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Ганна Крисюк – президент Business Woman Club та Сергій Гайдайчук – президент CEO Club Ukraine за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України і Міністерства закордонних справ України.

Національні партнери: БФ «Помогатор», бізнес-клуб «CEO Club Ukraine», закритий жіночий бізнес-клуб «Business Woman Club», компанія «Ugears», компанія «Бетон Енерго», НАК Нафтогаз України, Slots City foundation.

Партнери: «Укр-Китай Коммунікейшин», «ARENA CS», «VECTOR-VS», «Юнік Трейд Ко», «Energy 365», «FіnStreаm», «EVA LAB», MOZGI GROUP, AKVILON group.

Інформаційні партнери: UA: Суспільне мовлення, журнал «Business Woman», «Українська правда», «Світове Українство», Власть Денег, VIVA!.